Forum Discuţii juridice Traduceri Nelãmuriri referitoare la obþinerea autorizaþiei de ...
Discuție deschisă în Traduceri

Nelãmuriri referitoare la obþinerea autorizaþiei de traducãtor

doresc sa obtin autorizatia de traducator autorizat insa am terminat alta facultate si am numai un certificat de competenta lingvistica, stiu ca trebuie sa dau un examen insa este obligatoriu sa fi terminat facultatea de limbi straine?

va multumesc
Daca sustineti si promovati examenele (domeniul juridic) organizate de Ministerul Culturii si Cultelor prin Centrul de Pregatire Profesionala puteti depune linistita cererea cu dosarul la Ministerul Justitiei pentru obtinerea autorizatiei.
[ link extern ] /
Ce trebuie sa contina dosarul pentru obtinerea autorizatiei puteti vedea aici:
[ link extern ]
L.C.
P.S. Intregul topic de traduceri din cadrul acestui forum are multe informatii utile referitoare la acest subiect.
Laura Ciobeica, moderator
sunteti o draguta va multumesc ptr amabilitate